spining - rezervace
Nacházíte se: FITPEOPLE > Relaxace >

Solárium Billa

Solária

Na chvilku se zastavit v pracovním tempu a rozmazlovat se... Příjemná relaxace a přitom bronzová pleť.....po celý rok???

Navštivte fitness a relax centrum fitpeople a vyzkoušejte horizontální či vertikální solárium.

Informace o soláriích
Celosvětově je ročně vyrobeno asi 200.000 solárií pro ozáření celého těla. Moderní solární lampy produkují převážně UVA-záření, jehož ozařovací síla se pohybuje v oblasti poledního letního slunce kolem faktoru 3-5. Současně je emitována nepatrnější část UVB-záření.

Vyzařovací spektrum moderních solárií je vzhledem k přírodnímu slunění výhodnější a pokud jde o riziko slunečního spálení nesrovnatelně menší než u dřívějších ozařovacích přístrojů. Ve srovnání s přírodním spektrem je síla pigmentace větší a při dodržení věcného návodu je vyloučeno nebezpečí erytémové reakce. Rozhodující výhodou solárií oproti přírodnímu záření = dávky mohou být definovány. Správným využitím solárií můžeme získat všechny biopozitivní účinky přírodního slunce.

ČLOVĚK - ODKOJENEC SVĚTLA

Světlo řídí naše hormonální uspořádání, imunitní systém, látkovou výměnu. Světlo je ukládáno ve všech buňkách a reguluje informační procesy v těle. UV ozářením jsou aktivovány hubící buňky v krvi, naši nejdůležitější bojovníci s nemocemi. Ničí nebezpečné mikroorganismy jako jsou bakterie a viry. My lidé jsme odkojenci světla ( Wir Menschen sind Lichtsäuger )

- tolik od Freiburgského Internisty Dr. Bodo Köhler, Autor knihy "Licht schenkt Leben." (Světlo daruje život)

Jak vzniká zimní deprese? Ve tmě je vytvářen hormon Melatonin, který reguluje noční látkovou výměnu. V zimě při redukci světla je Melatoninový obraz zvýšen. Toto nežádané uvolňování Melatoninu může vést k vážným zdravotním poruchám. Může způsobit snížení produkce určité mozkové látky např. Dopaminu- tato látka hraje důležitou roli v nervovém systému, což podporuje zimní deprese. (SAD, saisonal-abhängige Depression sezónní - závislá deprese). Světlo způsobuje zázraky.

Světlo tedy fotony je ze tří čtvrtin přijímáno naším zrakem. Jedna čtvrtina se dostane přes pokožku do mozku - nejvíce však přes obličej , ruce a kolenní jamky. Nejdůležitější roli přitom hrají akupunkturní body, nervové dráhy a mícha.

Také moderní solária nám poskytují světlo do tajemných tmavých částí našeho těla. Sluneční studia s nejnovějšími technologiemi využívají světelného pramenu se stejnými biologickými účinky jako přírodní sluneční světlo. Především se normalizuje tvorba vitamínu D v době nedostatku přírodního záření a u netrénovaných lidí se zvyšuje tělesná výkonnost. Proto je pro každého druhého německého občana opálení známkou vitality a krásy , pro každého třetího motiv dovolené. (Emnid, 1998).

Extrifit
edited by n.e.s.p.i. tisk stránky | mapa stránek