spining - rezervace
Nacházíte se: FITPEOPLE >

Akce

28. 08. 2014 - Alkohol a hubnutí...

Kvůli nim se Vám možná totiž nedaří stále zhubnout! Co tedy s tím? Sklenka za den samozřejmě nevadí. Tedy pokud se zrovna nesnažíte zhubnout. Nejde Vám do hlavy, kde děláte ve svém snažení při hubnutí chybu? Že by ty dvě deci červeného či jeden drink nebo pivo skutečně byly problém? Vždyť všude slyšíte, jak tělu dělají dobře…. Ano, ale jen těm, co neřeší potíže s nadváhou či obezitou! Pokud je to i Váš případ, čtěte, proč alkohol při hubnutí vadí.

Zbytečné kalorie Vám ublíží.

První důvod, proč pít alkohol jen zcela výjimečně, je ten, že jde o velké množství energie v malém objemu. Alkoholové nápoje obsahují sacharidy, a to je v redukčním režimu problém. Pokud chcete hubnout, musíte méně přijmout než vydat. A jestliže přijímáte nějakou energii v podobě“běžných sacharidů“, mělo by jít o potraviny, které obsahují hlavně sacharidy komplexní,vlákninu,vitamíny,minerální látky……

Druhý důvod, proč si odpustit skleničku, je narušení metabolismu alkoholem. Ten působí jednak diureticky, tím odvodňuje organismus. A také zaměstnává játra odbouráváním alkoholu následkem toho se zastavuje spalování tuku. Když k tomu přičtete chutě,a možná i pocit hladu,který je zapříčiněn hypoglykémií v důsledku nedostatku glukózy v krvi,je problém na světě.alkohol je záludný v tom,že projde systémem velice rychle,často dříve,než si uvědomíte,kolik drinků jste vlastně měli.A právě prázdné kalorie v alkoholu navýší potřebu organismu přijmout výživné jídlo

-nejčastěji tučné a sladké, což pochopitelně vede ke zvýšené tvorbě podkožního tuku.

Proč alkohol při hubnutí vadí?

-jedná se o prázdné kalorie (kalorie bez výživové hodnoty)

-podporuje ukládání tuku (zpomalení metabolismu tuků)

-tělo odbourává alkohol jako první, a tím zdržuje metabolismus ostatních živin. Laicky:Pokud si k večeři dáte víno, prvotně bude zpracovávat alkohol a na jídlo nebude čas,a to znamená,že se Vám uloží do tukových zásob.

Sečteno a podtrženo : u hubnutí je lepší dát alkoholu sbohem. Pro ty, co potřebují dobrou zprávu: Neublíží Vám jedna deci za“týden“. Měli byste ale udělat všechno proto,abyste pomohli metabolismu k bezproblémovému fungování,tedy i hubnutí. Ono totiž nehraje roli to,kolik alkoholu smíme nebo nesmíme,ale jak ochotni jste změnit životní styl…..Co Vy na to?Postavíte se k hubnutí takhle zodpovědně?

….Ráda si dám skleničku chutného vína,ale v tu chvíli je pro mě lednička tabu!!

Vaše Renata Hanáková - osobní trenérka

...návrat zpět

Extrifit
edited by n.e.s.p.i. tisk stránky | mapa stránek